Close

31 triků, jak zpevnit tělo a necedit přitom pot – 1. část

Dnes a v dalších dvou týdnech Vám představím celkem 31 triků, kterými jednoduše zpevníte své tělo, (skoro) se nezapotíte a hlavně jsou to cviky jednoduché a efektivní.

Pohyb je doslova zázrak. Vykouzlí pěknou figuru, zpomalí stárnutí a ještě nás podaruje pocity štěstí. Že bolí? Ne vždy je to pravda. Přesvědčte se sami.

Pověra, že se tuk začíná spalovat až po 30 minutách cvičení, už neplatí. V boji proti nadbytečným kilogramům se počítá každý dřep. Proto jsem pro Vás posbírala osvědčené rady, jak se dá účinně zlepšovat figura i v kalupu všedního dne. Pusťme se tedy do toho.

1. Chcete mít pěkně ploché bříško? Kdo by nechtěl? Tak se postavte pěkně zpříma a pupík vtáhněte. Počítejte do tří a povolte. Opakujte nejméně desetkrát. Cvičit můžete klidně i při čekání na autobus, aniž by si toho někdo všiml.

2. Stejný trik použijte i na zadeček. Při čekání ve frontě stahujte hýžďové svaly a po třech vteřinách povolujte. Až nakoupíte v pekárně, můžete si totéž zopakovat u řezníka.

3. Rozehřejte svaly ihned po probuzení. Zůstaňte v posteli o chvilku déle a protahujte končetiny a trup jako kočka. Opakujte celé pětkrát.

4. Pro pěkné poprsí sepněte dlaně jako při modlitbě a začněte je proti sobě tlačit. Vydržte pět vteřin a uvolněte. Opakujte desetkrát.

5. Při práci v kuchyni procvičujte nohy od lýtek až po hýždě. Vypněte se na špičky, chvíli se na nich udržte a pak sklouzněte zpět do normálního postoje. Tento cvik je i výbornou prevencí proti křečovým žilám.

6. Pořiďte si krokoměr. Můžete si pak zjistit, jestli uděláte více než 8 000 kroků denně, což už představuje pěknou tréninkovou dávku. Přístroj se dá koupit ve zdravotnických a sportovních potřebách a stojí od 300 Kč.

7. Máte v předsíni stoličku? Výborně. Využívejte ji nejen jako pomoc při obouvání. Kdykoli půjdete okolo, vystupte na ni patnáctkrát levou a patnáctkrát pravou nohou.

8. Otevřete si okno a opřete se o rám. Pak zvedněte napnutou pravou nohu. Švihněte s ní doprava a doleva a položte. Pokračujte s levou nohou, a tak stále dokola. Než zjistíte, co je venku nového, budete mít procvičené všechny svaly dolní poloviny těla včetně podbřišku.

9. Vsedě u stolu, a může to být klidně i v práci, propínejte chodidla a lýtka. Střídejte rytmicky levou a pravou nohu.

10. Položte se na podlahu, pokrčte nohy a lýtka opřete o postel nebo sedačku. Nejdříve si pěkně narovnejte záda, pak zvedněte pánev co nejvýše. Napočítejte do deseti a pak zase položte. Cvik je dobré zvládnout desetkrát, ale zpočátku to půjde nejspíš hůř.

11. Natáhněte se na podlahu celá a zvedejte nohy za hlavu. Necvičte hekticky. Nepomůže vám to. Naopak. Čím pomalejší je pulz a čím déle cvičení trvá, tím více se spálí tuku, což platí i pro všechna ostatní cvičení.

Rádi byste se dozvěděli další triky na zpevnění těla? Pročtěte si i druhou a třetí část mého článku 🙂

Přeji Vám všem příjemný den.