Close

Apeluji na vás – žijte bez bolesti!

Vy, co mě znáte už několik let, víte, že jsem po prvním porodu třináct měsíců téměř nechodila a lékaři mě odbyli s tím, že musím počkat do padesáti a pak mi dají oba umělé kyčle. Bylo by to fajn, kdyby mně tenkrát nebylo pětadvacet…

Sama dobře vím, jaké to je žít celé dny, týdny, měsíce a roky ve stálých bolestech. Kdy ráno, jen co vstanete, tak vaše první myšlenka je „už aby byl večer, abych si mohla lehnout.“

Jsou věci, které neovlivním, ale udělám vše, co umím, abyste vy zbytečně netrpěli. Srovnám vaše tělo tak, aby nikde nebyl žádný přetlak, kvůli kterému vznikají bolesti a otoky – a protože mám informace a kontakty, tak vás ráda pošlu po domluvě k dalšímu odborníkovi, lékaři, který vyřeší příčinu vašeho problému, kterou třeba já odstranit nemohu.

Když vás něco trápí, nebojte se toho a jděte na to vylučovací metodou.

Občas potkám lidi, pro které je lékař Bůh a vyzkoušet něco jiného naprosto nepřichází v úvahu. A tak trpí a trpí, operace (mnohdy zbytečná, pokud se neodstraní příčina), rehabilitace a léky. S tím mnohdy souvisí omezení sociálních kontaktů, ztráty zaměstnání, omezení, nebo úplná ztráta koníčků a jiných aktivit, které si po operacích, či přetrvávajících bolestech nemůžou dovolit.

Mezi mé přátele patří lékaři, kteří říkají, že bez nás terapeutů by byla jejich práce k ničemu. Dokážeme srovnat tělo, snažíme se odstranit příčinu bolesti, a pokud už je to ve stavu silně akutní fáze, tak připravíme klienta na operaci právě tím, že z našeho pohledu dáme všechno do pořádku. Pro takového pacienta je pooperační stav a následná rekonvalescence jednodušší a rychlejší.

Také my jsme vděční za podporu a spolupráci s lékaři. I my potřebujeme jejich znalosti a šikovné ruce. Jak už jsem několikrát psala, jsou lékaři dobří i špatní. Stejně jako různí odborníci. Neházejme všechny do jednoho pytle. Mějme to vždy na paměti a nebojme se neznámého. Jen si dobře rozmysleme, ke komu půjdeme. Svého operatéra si většinou nevybereme, ale co se týká alternativy, tam máme pole otevřené.

Přeji vám hezké dny bez bolesti. Pomalu začíná jaro, tak ať si ho užijeme v plné jeho kráse 🙂

Těším se na vás zase příště:)

Lidka