Close

O mně

Ludmila Toboláková

Ráda bych se s vámi podělila o zkušenosti a poznatky získané svou praxí, která už letos (2018) čítá už téměř 12 let. Po celou tu dobu se setkávám se stále se opakujícími obtížemi. Patří k nim silné bolesti jakýchkoliv částí těla a špatné pohybové návyky, jednostranná pracovní nebo sportovní zátěž, případně obojí. Často se také setkávám se špatným životním stylem, nedostatečným a plytkým dýcháním, zakyselením organismu, neschopností otěhotnět, s plochými nohami u dětí či skoliózou atd. Mám pocit, že je to nekonečná práce… Rozhodla jsem se proto nabídnout lidem – laikům několik kurzů a seminářů, které by měly vést k celkovému zkvalitnění jejich života a života jejich blízkých.

Sama jsem se před 14 lety ocitla v onkologicko-gynekologické ambulanci a dokázala jsem přežít jen díky velkým změnám, které jsem ve svém životě udělala. Chci vás s tímto zážitkem seznámit, sdělit, co přesně jsem změnila a jak mi to pomohlo. Vše, co zde doporučuji, jsem sama vyzkoušela.

Nejdříve bych se s vámi ale ráda podělila o zkušenost s Crohnovou chorobou. Jedná se o závažné onemocnění střev. Jen málo lidí si ale uvědomuje, že důsledky této nemoci mohou vést až k mrazivému prohlášení blízkých „už tady s námi není“.  Sama jsem se právě s touto větou už bohužel setkala. Nedávno jsem však potkala paní, která má dvojčata a dříve trpěla tím nejagresivnějším typem Crohnovy choroby. Dnes je naprosto v pořádku, vede plnohodnotný a aktivní život. Je to pro ni ohromná změna oproti životu dřívějšímu, v němž se musela vzdát veškerých sportovních a společenských aktivit i svého intimního života. Denně chodila na toaletu 30-40 x. Jednou u lékaře potkala ženu, která se dříve nacházela ve stejném zdravotním stavu, momentálně ovšem byla zdravá, spokojená… Zajímalo ji, jak to dokázala a odpovědi se jí dostalo od zdravotní sestřičky. Na konci svého vyprávění řekla jednu velmi pravdivou větu: „Na to, abyste byli zdraví, potřebujete tři věci. Peníze, klid a naučit se mít se rád.“

A to byl impuls, proč jsem na své stránky ještě přidala kolonku „Příležitost“. V případě, že by to někoho z vás zaujalo a chtěli byste získat více informací, je zde i kontakt. Na mém blogu budou zveřejněny různé informace a zajímavosti, které se pokusím zajišťovat v pravidelných intervalech. Protože ne každý má možnost (z časových anebo zdravotních důvodů) osobně navštívit různé semináře, pro tyto zájemce budu postupně připravovat informace v tisku či na videu, jež si budou moci zakoupit. Na všem teď velmi usilovně pracuji a věřím, že do léta 2018 už budou veškeré materiály k dispozici. Jakmile budou nějaké novinky, budete to vědět jako první 🙂

Přeji Vám krásné dny 🙂

Lidka

Martina Kuldová

Ráda bych Vám představila mou kamarádku a kolegyni paní Martinu Kuldovou. Je to máma tří dětí a dříve pracovala v Centru pro zdravotně postižené Zlínského kraje. Její specializací byli sluchově postižení klienti. Ke mně přišla jako klient a už u mě zůstala. Hledala jsem člověka, kterému mohu jednou předat celou klientelu, abych se mohla plně věnovat přednáškám a školení. Jeden a půl roku se Martina velmi intenzivně připravovala a učila se.

Od roku 2017 už pracuje samostatně, je velmi vnímavá, příjemná a má citlivý přístup ke klientům. Přinesla i nějaké nové techniky, které dnes používám i já. Musím uznat, že jsem s ní měla šťastnou ruku. Je spolehlivá, pečlivá a je cenným přínosem jak pro mě, tak i pro klienty.

Její kontaktní údaje: Bc. Martina Kuldová

mob: 777 058 870

e-mail: kuldovamartina@seznam.cz

web: www.dornovametodazlin.cz