Close

31 triků, jak zpevnit tělo a necedit přitom pot – 2. část

Krásný den,

je tu další várka tipů a triků na zpevnění těla, které můžete cvičit i během domácích prací 🙂

12. Na víkend si naplánujte výlet na kole. Neberte s sebou manžela, ale raději kamarádku. Nebudete nikam pospíchat. Což neznamená, že nezhubnete. Dvě hodiny líné jízdy vydají za 30 minut dřiny v posilovně. Nevěříte? Zkuste to 🙂

13. Proti celulitidě pomůže zvláštní druh chůze. Udělejte tři normální kroky a pak jeden mohutný výpad. A pak zase tři plus jeden. Je to výborný trénink, který vyhlazuje svalstvo stehen a zabraňuje tvoření pomerančové kůže.

14. Jdete ven se psem? Zkuste novou hru. Nejprve 10 minut pomalu běžíte, pak na tři minuty prudce zrychlíte tempo. A zase zpomalíte. Opakujte, dokud vám budou stačit síly. Asi vás potěší, že tuky se spalují i v oné klidné fázi pohybu.

15. Máte toho dost a chcete se na chvíli posadit na lavičku nebo židli? Proč ne, ale nesmíte zcela dosednout, hned se zvedněte a znovu se jakoby posaďte. Opakujte desetkrát, posílíte tím hýžďové a stehenní svaly.

16. Nevybírejte schránku pohodlně při cestě domů, ale dejte si tu práci a vraťte se tam zpátky, až si v předsíni odložíte. A vemte to klusem.

17. Zapomeňte na program na šetrné praní v pračce a tentokrát si své choulostivější prádlo přemáchněte v ruce. Pak narovnejte záda, vypněte ruce vzhůru, spojte je propletenými prsty a obraty do stran uvolněte ztuhlé svalstvo.

18. Vytíráte? Výborně. Pokaždé, když budete máchat hadr, udělejte u kbelíku pět dřepů. Budete mít nohy jako srnka. Jde to i u mopu.

19. Sevřete oběma rukama smeták, opřete se o něj a vypněte se na špičky. Opakujte patnáctkrát.

20. Až vytáhnete kuchařskou knihu, abyste se inspirovala, co uvařit k obědu nebo k večeři, neuklízejte ji hned zpátky. Posaďte se na podlahu, popadněte kuchařku do natažených rukou a přetáčejte se zleva doprava. Pomáhá to k pěknému plochému bříšku. Stejně tak můžete použít jinou zátěž, třeba láhev balené vody nebo žehličku.

21. A ještě jednou se posaďte, tentokrát na židli. Zapřete ruce v bok a svižně se otáčejte ze strany na stranu. Znovu jsme zapracovali na pěkné štíhlé linii.

Další tipy a triky pro zpevnění Vašeho těla naleznete zde 😉