Close

31 triků, jak zpevnit tělo a necedit přitom pot – 3. část

Dnes nás čeká poslední série cviků na zpevnění těla. Jsou navrženy tak, aby nebyly příliš fyzicky náročné, ale Vy jste přesto dosáhli skvělých výsledků.

22. Neposílejte s odpadky děti. Skočte k popelnici sami a zapomeňte na výtah.

23. Zatancujte si. Když Vám zbude chvilka, odolejte pokušení svalit se na pohovku, pusťte si rádio nebo Vaše oblíbené CD a tancujte. Nemusíte předvádět kdovíjaké kreace, jde spíše o to, aby Vás pohyb těšil a byl rytmický. Vsaďte se, že Vás přejde špatná nálada a začnete se třeba i smát. A pokud jde o hubnutí – procítěný tanec zapojí do pohybu většinu svalů našeho těla a to právě potřebujete.

24. Sbírání ručníků a povlečení ze šňůry je skvělou příležitostí pro posilování svalů na rukou a hrudi. Chyťte ručník za vzdálenější okraje, zvedněte ruce nad hlavu a snažte se ho přetáhnout první na pravou, pak na levou stranu zatímco druhá klade odpor. Opakujte dvacetkrát.

25. Vyžehlenou cíchu nebo jiný kus prádla složte a uchopte oběma rukama. Předpažte a udělejte pět dřepů. S dalším kusem vyžehleného prádla zopakujte.

26. Bolí Vás záda? Stoupněte si ke kuchyňské lince, a to do takové vzdálenosti, abyste se mohli předklonit a napnuté ruce zapřít o její okraj. Pak kmitejte trupem nahoru a dolů a vnímejte, jak se záda postupně zbavují napětí.

27. Ještě něco na ploché bříško. Zaujměte stejnou pozici jako u předchozího cviku. Nekmitejte, jen vší silou stahujte břišní svaly, jako byste se snažili břichem zvednout záda. Opakujte desetkrát a kdo zvládne, může i dvacetkrát.

28. Až uklidíte čisté nádobí, chyťte utěrku každou rukou za jiný konec, vzpažte a dělejte úklony do stran. Dejte pozor, aby utěrka zůstala napnutá a abyste se při pohybu nepředkláněli. Zapracujete tím na štíhlejším pase, pevnějším bříšku a zádových svalech.

29. Předpažte opět s napnutou utěrkou a rytmicky zvedejte kolena do stejné výše. Opakujte s každou nohou desetkrát. Zabrat dostávají problematické partie na zadečku a stehnech.

30. Opřete se dlaněmi o zeď ve výši ramen. Pak mírně zanožte pravou nohu a jemně s ní kmitejte. Brzy ucítíte, jak účinný je tento cvik pro hýžďové svalstvo. Opakujte dvacetkrát, pak nohu vyměňte.

31. Efekt předchozího cviku posílíte malou obměnou. Postavte se ke zdi bokem, opřete se o ruku a opačnou nohou kmitejte mírně směrem nahoru. Zvedejte ji jen cca 25 cm nad zem. Po dvaceti kmitech se otočte a pokračujte druhou nohou.

Více účinných triků naleznete v mých předchozích článcích.

Věřím, že jste si mé triky oblíbily a budete teď efektivněji využívat i čas strávený úklidem 🙂 Přeji Vám krásné slunečné dny.