Close

Lze ovlivnit pohlaví dítěte?

Může způsob stravování ovlivnit pohlaví budoucího dítěte?

V posledních letech se nahromadilo mnoho zpráv potvrzujících souvislost mezi konzumací jednotlivých potravin a pohlavím nenarozeného dítěte. Na jednom japonském ostrově se mnoho let rodí  čtyřikrát více chlapců než děvčat. Japonští vědci tvrdí, že příčinou je místní pitná voda obsahující zvýšené množství zásaditých sloučenin. Podle názoru francouzských lékařů určují pohlaví budoucího dítěte z 80 % stravovací návyky. Abyste počali chlapce, je potřeba zařadit do jídelníčku více draslíku; pokud chcete děvčátko, je nutné zvýšit spotřebu vápníku.

Potraviny, které ovlivňují narození chlapečka: zásadité minerální vody, ovocné šťávy, uzeniny, uzené výrobky, vaječný bílek, brambory, houby, hrách, banány, datle, meruňky, pomeranče, třešně, sušené trnky.

Potraviny, které ovlivňují narození děvčátka: vápenité minerální vody, čokoláda, kakao, vejce, tvaroh, kefír, smetana, tvrdé sýry, pečivo, moučníky bez droždí, baklažán, karotka, okurky, cibule, paprika, jablka, jahody, maliny, grepy, citrusové plody, ořechy, cukr, med, džemy.

Nicméně změnit způsob stravování v době, kdy už jste těhotné, Vám moc nepomůže. Pohlaví dítěte je už dané a doplnění dostatečného množství potřebných prvků také nějaký čas trvá. Mnozí z nás mají navíc určitě v paměti potíže, které nastaly v Číně, kde se převážně rodili samí chlapci. Velký problém nastal, když přišel čas najít si partnerku, děvčat byl totiž silný nedostatek. Nechme to tedy raději na přírodě. Ta ví nejlépe, jak to má správně být. Snažme se hlavně o to, aby se naše děti narodily zdravé. Dejme šanci své intuici a jezme to, na co máme chuť.

O významné roli, kterou hraje zinek v těhotenství a jak předcházet vrozeným vadám u dětí se dočtete zde.

Přeji krásný den.