Close

Nemocná páteř – nemocný člověk

To, jak moc je důležité mít páteř v pořádku, jsme si už říkali. Dnes si něco málo řekneme o potížích, které můžou nastat, když páteř úplně v pořádku není.

Přemístění krčních obratlů: alergie, hluchota, oční nemoci, různé ekzémy, krční onemocnění, nemoci štítné žlázy apod.

Přemístění hrudních obratlů: astma, bolesti rukou a zad, žlučníková onemocnění a jaterní onemocnění, žaludeční vředy, vředy dvanácterníku, ledvinová onemocnění, kožní onemocnění, bolest na hrudi…

Přemístění bederních obratlů: hemeroidy, nemoci močového měchýře, nepravidelná či bolestivá menstruace, impotence, bolesti v kolenou, lumbágo (houser), špatný krevní oběh dolních končetin, otoky kotníků, studené a ochablé nohy, křeče ve svalech dolních končetin apod.

To je neúplný seznam potíží, které jsou výsledkem nedostatku náležité péče o svou páteř. Podle statistik je stále více dětí, které nosí brýle, trpí různými alergiemi, chronickým nachlazením, nedostatkem soustředění, bolestmi břicha a jinými zdravotními potížemi. Příčinou těchto a ještě dalších nemocí může být katastrofální stav páteře. Co takhle razit heslo „S mojí páteří jsem kamarád„?

Máte doma vaječné skořápky? Nevyhazujte je. Příště si o nich něco řekneme.

Těším se na Vás.