Close

Úrazy z lyžování

Každé roční období má svá specifika a podle toho chodí i klientela. Na jaro začínají chodit cyklisté, v létě řešíme pády u bazénů, skluzavky, nešťastné trampolíny, tenis a veškeré sporty spojené s létem. Na podzim zase přichází zahrádkáři, no a v zimě to jsou ve zvýšené míře dopravní nehody a hlavně lyžaři.

V zimě je opravdu hodně úrazů, povrchových, i těch horších. Některé jsou úsměvné. Jedna klientka mi řekla, že ji na sjezdovce srazil lyžař. Řekla jsem, že když je tam hodně lidí, tak se to může stát. Odpověděla mi, že tam byli jen oni dva, ona a ten co do ní zezadu vrazil… J

Horší jsou zlomeniny, přetržené kolenní vazy, otřesy mozku apod. Úrazy kolen jsou s lyžováním jednoduše spjaty! Totéž se stalo i mé klientce. Následovalo úrazové oddělení, nemocenská, rehabilitace. Pak přišla ke mně a dali jsme to do pořádku. Naučila jsem jí nějaké další cviky a koleno chvíli „drželo“ jak má, občas se muselo trošku seřídit a zase byl na chvíli klid.

O několik let později ke mně přišla se zablokovaným kolenem, které nedokázala propnout. V poslední době měla stále častější a větší potíže, které lékaři řešili injekcemi a rehabilitacemi. Ovšem s nulovým výsledkem. Bohužel se mi podařilo koleno uvolnit pouze z vnější strany.

Zavolala jsem panu primáři do nedaleké nemocnice, jestli by za ním paní mohla přijet a jestli by jí to koleno zkontroloval. Za pět dní už seděla u něj v ordinaci. Koleno jí uvolnil a za dva měsíce už byla i po operaci. Jizva téměř neznatelná a za pár dní už koleno plně používala. Byla nadšená, protože dříve měla operované to druhé koleno, bohužel v jiné nemocnici – velká jizva, dlouhá nemocenská a ještě delší rehabilitace. Ještě za půl roku pořádně nechodila, zatímco po zákroku v jiné nemocnici už za dva měsíce u mě cvičila SM systém dr. Smíška, naprosto bez potíží. Už má za sebou i lyžování a její koleno je v perfektním stavu. Drží naprosto dokonale.

Jsou lékaři a lékaři. A taky nemocnice a nemocnice. Je to sázka do loterie. Jeden můj klient mně vždy říká „jsem nějaký rozklížený“. Tak jestli mohu doporučit, držte pohromadě. J

Přeji vám hezkou zimu

Lidka